Чернівецький православний богословський інститут запрошує юних вірян відвідувати святкові богослужіння, які звершуються регулярно в храмі Трьох Святителів викладачами інституту в священному сані, при активній участі студентів інституту та приїжджої на богослужіння молоді.

Трьохсвятительський храм Чернівецького православного богословського інституту є центром духовного життя для православної молоді Буковини та усіх регіонів України. Де створені всі умови для діяльного налагодження зв’язків між різними релігійними молодіжними осередками країни, спільного обговорення важливих для молоді питань, досягнення практичних результатів цієї комунікації та співпраці молодих людей з різних парафій сіл і міст України. Живе спілкування у формі діалогу, обміну думками, дискусій дає можливість молодим людям обговорювати важливі суспільні та особисті проблеми, можливості надання допомоги та реальної підтримки, найрізноманітніших форм спільної харитативної (благодійно-милосердницької) діяльності та служіння ближнім.

Для місцевої та приїжджої молоді організовуються поїздки до Свято-Преображенського подвір’я інституту в Карпатах, де також створені всі необхідні умови для гірського відпочинку.

 

Розклад богослужінь

Воскресні та святкові дні:

700 Літургія (храм Трьох Святителів).

1700 Вечірнє Богослужіння (храм Трьох Святителів).

В недільні та святкові дні на богослужіння, яке звершується в храмі Трьох Святителів, запрошуються православні християни.

Віруючі можуть подавати на службу поминальні записки за здоров’я та за упокій (одноразово, або на 40 днів, півроку, 1 рік, 5 років, 10 років).

• Просте молитовне поминання за здоров’я та за упокій звершується священником під час богослужіння в храмі.

• Заказне поминання (його ще називають “Заказна Літургія”), подають “На проскомидію”, яка звершується у вівтарі священнослужителями з вийманням часточки з просфори за ім’я пом’янутого з подальшим зануренням у Чесну Кров Господа нашого Ісуса Христа вкінці повної Літургії. “Заказну Літургію” віруюча людина може замовити особисто в будній день, для духовної допомоги у різних складних життєвих обставинах.

• Невсипущий Псалтир – молитовне поминання під час цілодобового читання Псалтиря (одне ім’я згадується 1 раз на добу).

Молитовне читання Псалтиря в храмі, який замовляє людина окремо за себе, звершується кожного ранку.

Молебні та акафісти звершуються в п’ятницю за замовленням віруючих. Приймаються сорокоусти (молитовне поминання за здоров’я та за упокій упродовж 40 днів) і поминальні записки на 12 служб.

 

Хоровий спів у храмі

 

В храмі організований молодіжний хор. Молодь має змогу активно долучатися до хорового співу, читання на клиросі, хлопці – прислуговувати у вівтарі.

Окрім того, ґрунтовне засвоєння церковного богослужіння уможливлюється завдяки викладанню богослужбового уставу (структури, порядку та правил звершення церковних богослужінь), церковнослов’янської мови, церковного співу, хорового диригування, церковного співу (практикуму), постановки голосу.

Молодь у позабогослужбовий час вивчає різні колядки, духовні піснеспіви, релігійні музичні твори. Бере участь у духовних концертних програмах у дні великих церковних свят. Церковного хорового співу навчають професійні та досвідченні регенти: прот. Сергій Дмитрюк, прот. Микола Мізерний, Олександр Марчук.

Щиросердечно запрошуємо православних віруючих у недільні та святкові дні на богослужіння в храм Трьох Святителів.

 

ГОСТИННИЙ КОРПУС

Продовжуючи давню традицію гостинності, Гостинний корпус завжди з радістю приймає всіх православних віруючих. Гостям Буковини пропонується зупинитися в Гостинному корпусі, який знаходиться на вул. Рибінській (мікрорайон «Роша»). Тут створені комфортні умови проживання: конференц-зал, бібліотека, кімнати для навчання та відпочинку, столова. 

 

Умови проживання

 

У Гостинному корпусі є загальні 4-місні номери зі зручностями на поверсі. Приїжджі до Чернівців матимуть змогу, у рамках запланованих паломницько-екскурсійних програм, відвідати православні святині й краще познайомитися з культурою Буковини (святих місць як північної (Україна), так і південної (Румунія) її частини. З цією метою до Чернівців приїжджають багато православних віруючих, для забезпечення комфортних умов проживання яких, власне, і функціонує Гостинний корпус.

Корпус забезпечений всіма зручностями – меблі, побутова техніка, доступ до мережі Інтернет, постійна подача гарячої води, душові, санітарні кімнати, кухня зі столовою, кімнати для проживання і затишні холи, в яких вечорами часто для паломницьких груп організовуються молитовні зустрічі, бесіди зі священнослужителями на різноманітні духовні теми, історичні екскурси про храми й монастирі, цікаві факти релігійно-церковного життя на Буковині, або ж простого дозвілля – чаювання в дружній атмосфері однодумців.

Гостинний корпус відокремлений від шумних міських вулиць Чернівців. Разом зі столовою він складає собою єдиний комплекс економ-класу. У Гостинному корпусі дотримуються християнських традицій роздільного проживання гостей – один поверх для чоловіків, другий – для жінок. Зручні й чисті номери, затишно озеленена та художньо оздоблена ландшафтна зона подвір’я готельного комплексу є ще однією позитивно наснажуючою приємністю.

Загалом, номерний фонд складає 20 місць – це 4-місні номери з одноярусними ліжками. Санітарні об’єкти загального користування розташовані на кожному поверсі. Відкрито покращений двомісний номер.

Додатковими є такі послуги: забезпечено водно-питний режим для гостей (на кожному поверсі знаходиться кулер з гарячою і холодною водою), є окрема кімната для зберігання речей, передбачена можливість виклику таксі з рецепції. Проводиться обслуговування приватних осіб і груп комплексними сніданком й обідом у столовій.

У 20-ти хвилинах їзди знаходяться залізничний і автобусний вокзали м. Чернівців. Дотримуючись православних традицій, в Гостинному корпусі не благословляється куріння та розпивання спиртних напоїв.

У корпусі можна проводити невеликі конференції – від 25 до 50 осіб, просвітницькі семінари, тренінги.

Гості, які доїжджають власним транспортом, після заселення можуть отримати безкоштовне місце на автостоянці (на території Гостинного корпусу розташовано багато безкоштовних місць для паркування).

Привітний персонал робить все, для того, аби кожен гість почував себе спокійно і захищено, міг цілком і повністю присвятити свій час тому, що стало метою приїзду до Чернівців. Порядок прийому

У Гостинному корпусі поселяються православні віруючі, які прибувають у Чернівці для ознайомлення з визначними пам’ятками духовної історії столиці Буковини, відвідування резиденції буковинських митрополитів, монастирів і храмів області та самого міста, огляду старовинної архітектури австрійського та румунського періодів, а також для відпочинку в Карпатах.

У Гостинному корпусі можуть проживати учні і студенти, які навчаються в чернівецьких освітніх закладах, сільська молодь яка приїжджає на богослужіння в православні храми та монастирі міста.

Гості повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт). Зовнішній вигляд відпочивальників повинен бути узгодженим з етичними принципами, нормами благочестя православних християн.

Бронювати номери можуть приватні особи, а також групи осіб. Ті, хто приїжджає на власному транспорті можуть припаркувати автомобіль безпосередньо біля входу до Гостинного корпусу.

Детальніше про комфортабельність Гостинного корпусу:

• Світлі й просторі кімнати корпусу облаштовані меблями (зручні ліжка, шафи для одягу, стіл, стільці), холодильником, електрочайниками, наборами посуду для кави та чаю, настільними лампами, комплектами рушників.

• Зміна постільної білизни проводиться один раз на тиждень. Є кімната для прасування. Надаються послуги з прання і прасування одягу. До переліку послуг, які надаються тим, хто прибуває в Гостинний корпус, включено можливість користування всією необхідною побутовою технікою і камерою зберігання.

• У кімнатах є безкоштовний бездротовий доступ до Інтернету (Wi-Fi) на всій території Гостинного корпусу та відповідна комп’ютерна техніка.

• У ванних кімнатах є пральні машини, туалет і душ. У кімнаті для прання доступні пральні машини та сушильний агрегат. Постійно подається гаряча і холодна вода. Є автономне опалення.

• Адміністрація готелю приймає попередні заявки на бронювання місць.

Для бажаючих зупинитися в Гостинному корпусі нагадуємо про необхідність попереднього (заздалегідь) бронювання місць за вказаним контактним номером телефону, а після прибуття в готель дотримуватися встановлених правил поведінки та розпорядку роботи комплексу.

 

Столова

 

Одним із постійно затребуваних і важливих локацій Гостинного корпусу є столова, яка знаходиться в найбільш зручній й доступній залі та є зразком православної кухні. Для того, щоб всі гості могли підкріпити свої тілесні сили, організоване якісне харчування, що складається тільки з натуральних та екологічно чистих продуктів. У корпусі відкрита як столова, так і православне кафе для молоді.

На кухні є можливість користування газовою плитою, мікрохвильовою піччю, умивальниками і великою кількістю складських приміщень зручно укомплектованих у різних шафах (боксах під ключ). У меню столової: комплексні сніданки, обіди, вечері, дієтичні меню та страви під індивідуальне замовлення – різноманітні супи, гарніри, овочеві салати, асортимент власної випічки та ін.

 

ПАЛОМНИЦТВО ДО СВЯТО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО ПОДВІР’Я (В КАРПАТАХ)

 

В урочищі “Фавор” Вижницького району Чернівецької області функціонує Свято-Преображенське Подвір’я. Це – комплекс, домінантним в якому є двоповерховий дерев’яний архітектурний ансамбль із дев’ятьма куполами. Розташований в залісненій території на високогір’ї Буковинських Карпат з неперевершеним краєвидом і чудовою панорамою розлогого зеленого оксамиту полів, узлісь із цяточками гуцульських хат, неймовірної краси оприродненої вишиванки розташованого внизу села. Зелені барви карпатських пагорбів і, зокрема, самої гори, на якій розміщене Свято-Преображенське Подвір’я, нагадують гору Фавор, що знаходиться в Палестині. У головній будівлі архітектурного комплексу облаштовано невеличкий храм Преображення Господнього, кухня, трапезна та кімнати для паломників.

У Свято-Преображенському Подвір’ї в Карпатах щочетверга о 1200 год соборно звершується водосвятний молебень та акафіст Святому Преображенню Господньому з додаванням прохань і молитов за зцілення душ, видужання хворих на фізичні недуги, за подорожуючих, дітей і батьків, за щасливе одруження, за бездітне подружжя, мир і спокій в сім’ї, успішну торгівлю, за людей, які опинилися у важких життєвих обставинах, за виправлення та визволення в’язнів, за відвернення ворогів і примирення, викорінення ненависті й ворожнечі, за визволення від спокус, за одержимих, для позбавлення від впливу злих духів і збереження від диявола.

До участі в паломницьких поїздках запрошуються православні віруючі, учнівська і студентська молодь. Для проїзду з Чернівців до Свято-Преображенського Подвір’я і назад організовано транспорт. Паломники забезпечуються триразовим харчуванням і проживанням.

 

Як доїхати?

 

1-й спосіб: маршрутний автобус № 4, вул. Садова (біля парку Т.Г.Шевченка) до початку вул. Краматорська.

2-й спосіб: маршрутний автобус № 6, вул. Садова (біля парку Т.Г.Шевченка) до кінцевої зупинки вул. Заставнівська. Звідти перейти на вулицю Краматорську.

3-й спосіб: маршрутне таксі.