ВІДПОЧИНКОВО-ОСВІТНІЙ

КОМПЛЕКС ІЗ ЦІЛОРІЧНИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ В ЧЕРНІВЦЯХ І КАРПАТАХ

 

            У Чернівцях для православної молоді облаштований дозвіллєво-відпочинковий осередок із усіма необхідними умовами проживання. Відпочинково-освітній комплекс з цілорічним режимом роботи створений для православної молоді. Перевагою комплексу є те, що в плані оздоровлення, відпочинку та розвитку молоді в цілому він нічим не поступається світським установам такого типу, але разом із тим забезпечує правильне, з точки зору християнської віри та моралі, духовне виховання молоді. 

            Окрім фізичного загартування, пропонується участь у тематичних гуртках, конкурсах та змаганнях, вихованці набувають досвіду спільної молитви, мають можливість регулярно приходити до сповіді та причастя, проходять навчальний курс з основ християнської віри, мають можливість поспілкуватися зі священником на теми, які цікаві саме їм, або ж взяти участь у паломницьких поїздках.     

            Головною ціллю закладу є виховання молодого покоління на засадах православних традицій, з настановою на необхідність в усьому керуватися Заповідями Божими, з популяризацією моральних і духовних цінностей, любові до Бога, любові до ближнього, любові до створеної Богом природи. У стаціонарному молодіжному таборі відпочивальники перебувають цілодобово. Поряд із оздоровчими, надаються комплекси дій, спрямованих на розвиток у молоді певних здібностей та позитивно-творчих зацікавленостей.

            На базі відпочинково-освітнього  комплексу створено можливості для організації повноцінного молодіжного відпочинку. Позитивний духовний та природний мікроклімат самого середовища сприяє вихованню молодого покоління, благочесному наснаженню та оздоровленню дітей.

           Для забезпечення активного молодіжного дозвілля побудоване Подвір’я  інституту у мальовничому місці Карпат, де також створені всі необхідні умови для гірського відпочинку.

 

Матеріально-технічна база

 

            У 2017 році побудований триповерховий Гостинний корпус площею 1050 м2 за адресою вул. Краматорська, 1-В, де розміщується церква на честь Трьох Святителів, навчальні й спальні кімнати, бібліотека, читальний зал, кухня, їдальня, медпункт. Навчальні аудиторії укомплектовані комп’ютерами, об’єднаними в єдину локальну мережу, яка підключена до глобального мережевого простору Internet

            У 2018 році в надзвичайно красивій місцині Буковинських Карпат засноване Подвір’я інституту загальною площею 300 м2. (Урочище “Далмація”, Чернівецька обл.).  Подвір'я інституту – це місцевість, на якій побудована двоповерхова дерев'яна архітектурна споруда з дев'ятьма куполами. Розташована  в залісненій території на високогір'ї Буковинських Карпат з неперевершеним краєвидом і чудовою панорамою, розлого виграваючого зеленого осамиту полів та узліссь з цяточками гуцульських хат, неймовірної краси оприродненої вишиванки розташованого внизу села. Зелені барви карпатських пагорбів і, зокрема, самої гори, на якій розміщено Подвір'я інституту, ніби духовно пригадують гору Фавор, що знаходиться в Палестині. На першому поверсі головної будівлі архітектурного комлексу розміщено невеличкий храм Преображення Господнього, кухня, трапезна, кімнати відпочинку. На другому поверсі облаштовані спальні кімнати та санітарні об’єкти.

            Вдале розташування Подвір'я інституту (в оточенні гір, лісу, близькість до гірської річки Сирет) дає змогу більшу частину часу перебувати на свіжому повітрі, збирати гриби та ягоди, ловити рибу, кататися на конях, брати участь у гірських походах, організовувати екскурсії, а взимку кататися на санках та лижах.

 

 

Цілорічний режим роботи

 

            Відпочинково-освітній комплекс є  стаціонарний постійно діючий, спеціально організований з цілорічним режимом роботи. Призначений для оздоровлення, відпочинку, духовного розвитку молоді, а також для оздоровлення, відпочинку духовенства, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку молоді.

            Засновником відпочинково-освітнього комплексу є Чернівецький православний богословський інститут.

            У відпочинково-освітньому комплексі період оздоровчої зміни становить не менш як 21 день, протягом якого молодь отримує послуги з оздоровлення та відпочинку, а період відпочинкової зміни становить не менш як 14 днів.
            Відпочинково-освітній комплекс працює в режимі постійної роботи (кожного дня без вихідних). Можна приїжджати в будь-які дні (будні чи вихідні). Перебувати в таборі можна від одного до 14 днів. Залежно від можливостей і потреб відпочивальників. Можна приїжджати, навіть, виключно лише на вихідні дні, одному або з організованою групою.

 

Хто може відпочивати

 

            Організовувати і направляти молодь на відпочинок та оздоровлення можуть православні молодіжні організації: духовні навчальні заклади, православні загальноосвітні школи, навчально-виховні комплекси, недільні школи, духовно-просвітницькі, благодійні, культурні, паломницькі, християнські, дитячі центри, православні педагогічні товариства, військові, молодіжні, спортивні братства, церковно-громадські об’єднання, спілки православних педагогів, молодіжно-скаутські, спортивні організації, паломницькі, благодійні, відділи, відділи у справах молоді, духовно-фізичного виховання молоді, соціального служіння, взаємодії з військовослужбовцями парафіяльного, єпархіального, загальноцерковного рівнів.

 

 

Порядок прийому

 

            Відпочинково-освітній комплекс  приймає на оздоровлення та відпочинок молодь від 14 до 25 років. Пропонується прийом духовних осіб і членів їх сімей. Приймання до табору молоді здійснюється за наявності медичної довідки встановленого зразка, затвердженого МОЗ України про стан здоров’я, профілактичні щеплення та епідемічний стан. Приймання до табору дорослих відпочивальників здійснюється при наявності документа, що посвідчує особу, як правило – паспорту.

 

Кошти комплексу        

            Відпочинково-освітній комплекс утримується за рахунок добровільних внесків, коштів із пожертв приватних осіб і підприємств. Особи, що займають відповідальні посади в таборі, за власним бажанням можуть працювати безоплатно – на славу Божу. 

 

Територія комплексу

Відпочинково-освітній комплекс розташований в тихому, спокійному місці, біля лісу. В місцині із бездоганно чистим повітрям, запахом сосен і хвої, звуки природи сприятливо позначаються на здоров’ї і настрої молодих людей, а безпосередня близькість до природи гарантовано подарує незабутній відпочинок.  

Відпочинково-освітній комплекс організовує відпочинок у Чернівцях і Карпатах, де знаходиться Подвір’я інституту (урочище “Далмація”, Чернівецька область). 

Проживання в Гостинному корпусі

 

            У Гостинному корпусі є загальні 4-місні номери зі зручностями на поверсі.

            Доступність до храму (храм знаходиться в будівлі) створює комфортні умови для відвідування та перебування в ньому відпочивальників.

           У корпусі є всі зручності – меблі, побутова техніка, постійна подача гарячої води, інтернет, кухня з їдальнею. Приміщення оснащене сантехнікою, душовою, санвузлом й іншим побутовим устаткуванням. Кімнати для проживання і затишні холи, в яких вечорами молодь збирається для спільного проведення дозвілля, або ж простого чаювання в дружній атмосфері.

Бронювати номери можуть приватні особи, а також групи осіб. Ті, хто приїжджає на власному транспорті можуть припаркувати автомобіль безпосередньо біля входу до Гостинного корпусу.

 
Трапезна

            Одним з постійно затребуваних місць відпочинково-оздоровчого комплексу є трапезна. Трапезна знаходиться в будівлі Гостинного корпусу і є зразком дотримання уставних принципів православної кухні. Для того, щоб всі відпочиваючі могли підкріпити свої тілесні сили, організоване якісне харчування, що складається тільки з натуральних, екологічно чистих продуктів. В будівлі Гостинного корпусу відкрита як трапезна, так і кафе, які розраховані на людей з різним рівнем достатку. 

 

Структура роботи

            Важливою метою відпочинково-освітнього комплексу є виховання підростаючого покоління на християнських, церковних принципах життя, формування світогляду молоді на основі Заповідей Божих, духовних історичних цінностей нашого народу, відродження моральних норм, що втрачені, повернення молоді до цноти та чистоти душі, бажання святості та любові до ближнього, затвердження у молодих душах любові до природи, дбайливого ставлення до оточуючого світу, відновлення кращих традицій українського народу.

            У відпочинково-освітньому комплексі створені якісні та безпечні умови перебування молоді, належні умови для повноцінного оздоровлення та відпочинку, розвитку її творчих здібностей, занять фізичною культурою, туризмом, природоохоронною та краєзнавчою роботою, заняттям суспільно-корисною справою. Створено всі умови для добровільного вибору основних напрямів та видів діяльності й дозвілля, забезпечується охорона життя і здоров’я, надання медичної допомоги, реалізація світоглядно формуючих освітніх програм духовного розвитку молоді, загалом, організація змістовного й активного дозвілля тощо.

 

Храм Трьох Святителів

 

Розклад богослужінь у храмі

 

            Воскресні і святкові дні:

            7.00 Літургія (храм Трьох Святителів)

            17.00 Вечірнє Богослужіння (храм Трьох Святителів)

            В недільні та святкові дні відпочиваючі відвідують богослужіння, яке звершується в храмі Трьох Святителів. Молодь може активно долучатися до хорового співу, читання на клиросі, хлопці – прислуговувати у вівтарі.

            Окрім того, ґрунтовне засвоєння церковного богослужіння уможливлюється завдяки викладанню богослужбового уставу (структури, порядку та правил звершення церковних богослужінь), церковнослов’янської мови, церковного співу, хорового диригування, церковного співу (практикуму), постановки голосу.

Кадри комплексу

 

            Кадрове забезпечення представлене професорсько-викладацькою корпорацією інституту. Науково-педагогічні кадри є відомими спеціалістами в галузі богослов’я, мистецтвознавства та іноземних мов. Вихователі призначаються з числа православних педагогів. Керівниками відпочинкових груп (вожатими) призначаються студенти ЧПБІ. Інструкторами з фізичної культури призначаються особи, що мають відповідний фах та практичну підготовку. Інструктор з фізкультури проводить ранкову гімнастику, оздоровчі заняття, спортивні ігри, організує спортивні змагання, турніри.

 

У ХОДІ ЕКСКУРСІЙНО-ВІДПОЧИНКОВИХ ПРОГРАМ ПРОПОНУЄТЬСЯ :

Екскурсійні тури перлинами Чернівців і Буковнинських Карпат 

         Пропоновані програми відпочинку – це завжди захоплююче та цікаве поєднання пізнання краси Богом створеної природи, буковинського архітектурно-мистецького колориту й науки, спрямовані на розширення світоглядних обріїв, отримання нових вражень і знань, здобуття важливих духовних орієнтирів, які допоможуть досягти вагомих успіхів у діяльному, практичному житті.

Паломництва святинями Буковини

        Ознайомлення з пам’ятками духовної історії столиці Буковини – Чернівців, відвідування резиденції Буковинських митрополитів, монастирів і храмів області й самого міста, огляд старовинної архітектури австрійського та румунського періодів. Ознайомлення з святинями, архітектурою, музеями, історичними пам'ятками, навчальними закладами та культурою гостинного Буковинського краю, цікавими історичними фактами нашого релігійного минулого. Розповідь про видатних діячів Буковини.

Проведення круглих столів

 

Тематичні круглі столи за участі молоді  та православних священиків, богословів, які займаються освітньою та науковою діяльністю проводяться для обговорення питань, що стосуються християнського віровчення, текстуального, екзегетичного та герменевтичного аналізу Біблії, актуальних проблем сучасного богослов'я, церковно-суспільного розвитку, морального виховання молоді.

Зустрічі-обговорення проводяться з метою пропозиції й віднайдення шляхів виходу з релігійно-морального та духовного занепаду народу, відновлення його автентичних християнських релігійних традицій, розробки методів і засобів подолання особистих й суспільних проблем, покращення та зміцнення гуманістичного підґрунтя міжособистісних відносин, з'ясування особливостей християнського служіння в сучасному українському соціумі, загалом, фахового аналізу багатьох інших важливих проблем із можливістю накреслення реальних перспектив їх практичного вирішення у формі конкретних пропозицій-відповідей на суспільні запити та злободенні виклики сучасності.

 

Екскурс у сферу духовності, освіти, мови й культури

          Зустріч і спілкування з науковцями Грецького інституту візантійської і новогрецької філології, історії та культури, які ознайомлять з історією Візантії, її культурною та духовною спадщиною. Захоплюючий наочно-інформаційний екскурс про святині та подвижників Афону, вищі навчальні заклади Греції, умови та перспективи безкоштовного навчання для українських студентів. Можливість почути та вивчати сучасну й давню грецьку мови, отримати практичні поради: зокрема, як потрапити в літній табір у Греції або ж стати учасником студентського обміну на літній період, для вивчення грецької мови в Греції.

Душпастирські діалоги

         Знайомство з духовно досвідченими священиками – професорами Чернівецького православного богословського інституту. Обговорення з ними широкого кола питань, які цікавлять сучасне суспільство; можливість отримати відповідні практичні поради, почути настанови, що допоможуть віднайти правильний шлях у житті, зрозуміти власне покликання, з’ясувати як досягти своєї життєвої мети. Iндивідуальне спілкування на важливі духовні теми дозволить кожному безпосередньо, вільно і невимушено ставити питання та отримувати на них вичерпні відповіді, розповісти про особисті життєві проблеми, відкрити свою душу і почути дієві поради щодо їх позитивного вирішення. Живе спілкування у формі діалогу, обміну думками, дискусій дає можливість молодим людям обговорювати важливі суспільні та особисті проблеми, можливості надання допомоги та реальної підтримки, найрізноманітніших форм спільної харитативної (благодійно-милосердницької) діяльності та служіння ближнім.

Духовне життя під час відпочинку

        Духовна частина перебування на відпочинку складається з:

+вечірніх та вранішніх молитов у храмі,

+спільної молитви перед та після трапези,

+одногодинних занять за навчальною програмою з іконописного і музичного мистецтва, крою та шиття, різьбярства, церковного співу, хорового диригування (регентування), постановка голосу, богослужбового уставу (структури, порядку та правил звершення церковних богослужінь), Закону Божого, біблійної історії, основ християнського віровчення, християнського морального вчення, церковної історії, сучасної і давньої грецької мови. А також інших заходів. У вихідні та святкові дні відправляються Божественна Літургія. Молодь ознайомлюється з християнським віровченням і виховується в дусі традиційних моральних цінностей Православ’я. Навчається доброті, людяності, чуйності, плекання християнських чеснот: віри, надії, любові, терпіння, смирення, стримання, лагідності, безкорисливості, працелюбності, а також наполегливості, відповідальності, порядності, справедливості, співчутливості, вірності, благочестю, повазі, чесності й, загалом, усецілої християнської моральної чистоти.

Цікаві зустрічі в колі однодумців

         Знайомство з молоддю інших регіонів України, налагодження товариських стосунків з однодумцями. Прекрасна нагода заручитися надійною підтримкою і сприянням від духовних осіб, молодих людей, які завжди намагатимуться допомогти чи просто бути поруч у прикру життєву хвилину, розділити сумні й радісні моменти в житті.

Подвіря в Карпатах

            Для якісного відпочинку православної молоді, зміцнення здоров'я і фізичного загартування широко використовуються природно-кліматичні умови середовища, де розміщений сам комплекс, що уможливлює використання всього природно-рекреаційного потенціалу гірського відпочинку. Споруджене Подвір’я у Карпатах це – унікальне за красою, оздоровчими можливостями й географічним положенням місце, придатне для відпочинку як у літній, так і в зимовий час. Тобто, оздоровлення та відпочинок тут можливий впродовж усього року. Подвір’я розташоване в урочищі “Далмація” Чернівецької обл. (регіон Буковинських Карпат). Довколишній вільний простір утворює зону відпочинку з мангалами й альтанками на свіжому повітрі. Неймовірні краєвиди гір, кришталево чисте повітря, насичене оздоровлюючим ароматом хвої, вільний доступ до лікувалних джерел (кожне з яких має свої унікальні фізіотерапевтичні властивості), натуральні домашні продукти, річка з рідкісними видами форелі, заспокійливий шелест лісів, умиротворюючі звуки природи, спокійна, емоційно розвантажуюча атмосфера, що створює відчуття домашнього затишку, тепла та душевної гармонії.

  .  

 

Відпочинок у мальовничому місці Карпат

           У мальовничому місці Карпат, в урочищі “Далмація” створені необхідні умови для гірського відпочинку впродовж усього року. Подвір’я Інституту огорнене густими лісами та стрімкими гірськими схилами, розташоване в місцевості, яка вважається однією з найбільш екологічно чистих карпатських місцин.  Це – унікальне за красою, оздоровчими можливостями й географічним положенням місце, придатне для відпочинку як у літній, так і в зимовий час.

Мальовничі лісові краєвиди – ідеальні умови для відпочинку

         Цілюще гірське повітря та мальовничі лісові краєвиди створюють ідеальні умови для відпочинку. Тут можна помандрувати навколишніми гірськими вершинами, побувати біля водоспадів, гірських річок, порибалити на кришталево чистих водоймах із райдужною і струмковою фореллю, сходити по гриби, поласувати поживними лісовими ягодами або просто прогулятися зеленим, чистим лісом.

Комплексне природне оздоровлення та зміцнення організму

         Цілюще гірське повітря, заспокійливий гомін лісу, річок, природне середовище Карпат, загалом, сприятимуть загальному зміцненню організму, створять необхідні умови для його комплексного природного оздоровлення. А естетично незабутнє, релаксуюче-умиротворююче позитивне душевне налаштування буде гарантоване завдяки унікальній можливості панорамного огляду вражаючих краєвидів, напрочуд красивих природних візерунків гірського ландшафту.

Відпочинок упродовж усього року

          Карпатська природа – це прекрасне поєднання гір і пейзажів узлісь, полонин та лісів, привабливе і влітку, і взимку. Завдяки вдалому розташуванню і відповідним природним кліматичним умовам сніг тут випадає рано. В цій гірській місцевості надзвичайно вдале й природне розташування безлічі схилів, які ідеально підходять для катання на лижах, санках, сноубордах чи сноутюбах. Оздоровлення та відпочинок у садибі можливі впродовж усього року. Першочерговим є прийом соціально вразливої молоді, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, сиріт та інвалідів. Відпочиваючі забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

Екскурсії та активний відпочинок у Карпатах

          Чудова нагода активного відпочинку в мальовничих Карпатах, подорожування і комфортного проживання в оточенні живої гірської природи. Тут можна почути чарівний пташиний спів, побачити лісових тварин, побувати на форельному господарстві з вирощування і розмноження рідкісних видів цієї риби. Гарно й незабутньо провести час на річках Сирет, Лекече, Лопушна, Чемернар (з їхніми водоспадними притоками), піднятися до витоків деяких із них у гущі гірських ущелин, оглянути ландшафтні заказники із мережею мальовничих водоспадних каскадів Буковинських Карпат, втамовувати спрагу із цілющих джерел на територіях національних заповідників, заповідних урочищ, побачити чимало вражаючих своєю красою геологічних та карстово-спелеологічних пам’яток природи. А все це разом – прекрасна нагода омріяного багатьма активного здорового відпочинку на свіжому гірському повітрі з походами через гірські хребти, полонини й ліси, можливість їх панорамного огляду, цікаві зустрічі з місцевими жителями, які готові щедро ділитися своїми захоплюючими розповідями про життя гуцулів, їх культуру, побут і традиції. Крім того, кожен зможе почути славнозвісні буковинські мелодії і пройнятися змістом гуцульських пісень, відчути ті давні пісенні корені, на яких зростали видатні українські співаки та композитори.

        ВІДПОЧИНКОВО-ОСВІТНІЙ КОМПЛЕКС ІЗ ЦІЛОРІЧНИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ В ЧЕРНІВЦЯХ І КАРПАТАХ має на меті – сформувати кращі моральні якості на основі православної віри та християнської моралі. Для оздоровлення і відпочинку, впродовж усього року, приймається православна віруюча молодь і духовенство з усієї України. Відпочиваючі забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

 

           Щиросердечно запрошуємо представників: духовних навчальних закладів, православних загальноосвітніх шкіл, навчально-виховних комплексів, недільних шкіл; духовно-просвітницьких, благодійних, культурних, паломницьких, християнських, дитячих центрів; православних педагогічних товариств, військових, молодіжних, спортивних братств; церковно-громадських об'єднань, спілок православних педагогів, молодіжно-скаутських, спортивних організацій; паломницьких, благодійних відділів, відділів у справах молоді, духовно-фізичного виховання молоді, соціального служіння, взаємодії з військовослужбовцями, загалом, осіб віком від 14 до 25 років скористатися чудовою нагодою активного відпочинку, відновлення духовних і фізичних сил, подорожування і комфортного проживання в оточенні живої гірської природи, неймовірно цікавого й невимушеного спілкування у колі друзів та однодумців!

 

Просимо Ваших святих пожертв на ремонт, розбудову та покращення умов проживання в нашому стаціонарному молодіжному таборі!

 

Розпорядок дня:

7.30 – 7.40                  Підйом, ранковий туалет.

7.40 – 8.00                  Зарядка.

8.00 – 8.10                  Умивання, прибирання ліжок.

8.10 – 8.20                  Ранкова молитва.

8.20 – 8.30                  Лінійка, оголошення.

8.30 – 9.00                  Сніданок.

9.00 – 9.40                  Уроки іконописного і музичного мистецтва, крою та шиття, різьбярства, церковного співу,

                                    хорового диригування (регентування), постановки голосу, богослужбового уставу (структури,

                                    порядку та правил звершення церковних богослужінь), Закону Божого, біблійної історії, основи    

                                    християнського  віровчення, християнського морального вчення, церковної історії, сучасної і давньої

                                    грецької мови.

9.40 – 10.00                Другий сніданок.

10.00 – 12.30              Влітку – різноманітні походи через гірські хребти, полонини й ліси, їх панорамний огляд, цікаві   

                                    зустрічі з місцевими жителями. Взимку – катання на лижах, санках, сноубордах чи сноутюбах.

12.30 – 13.00             Санітарна година.

13.00 – 13.30             Обід.

13.30 – 15.30             Тиха година.

15.30 – 16.00             Полуденок.

16.00 – 19.30             Заняття у гуртках і спортивних секціях. Тематичні спортивні ігри та змагання.

                                   Підготовка до вечірніх заходів.

19.30 – 20.00             Вечеря.   

20.00 – 21.30             Загальні заходи: багаття, конкурси, вікторини, концерти.

21.30 – 21.40             Лінійка, підсумки дня, оголошення.

21.40 – 21.50             Вечірні молитви.

21.50 – 22.00             Умивання, підготовка до сну.

22.00                          Відбій. Читання на ніч духовної літератури.

 

Як доїхати?

 

       1-й спосіб: маршрутний автобус № 4, вул. Садова (біля парку Т.Г.Шевченка) до початку вул. Краматорська.

       2-й спосіб: маршрутний автобус № 6, вул. Садова (біля парку Т.Г.Шевченка) до кінцевої зупинки вул. Заставнівська. Звідти перейти на вулицю Краматорську.

       3-й спосіб: маршрутне таксі.

 

АОКБ "ПРИВАТБАНК" МФО 305299 ЕДРПОУ 14360570,

р/р 4149.6293.9417.8271 (UAH);  4731.2191.1095.6707 (EUR)  4731.2191.1112.5336  (USD).

За більш детальною інформацією звертатися за адресою:

58004, м. Чернівці, вул. Рибінська, 1-В,

тел: (0372) 51-53-64; + 38050-204-75-30, + 38068-533-53-30.

Електронна адреса: cpbicpbicpbi@gmail.com;

http://www.cpbi.info;

Facebook: https://www.facebook.com/1CPBI/;

Instagram: https://www.instagram.com/institut1999/;

Twitter: https://twitter.com/cpbi1827.