НовиниЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ БОГОСЛОВСЬКИЙ ІНСТИТУТ Є ЦЕНТРОМ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ ДЛЯ ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ БУКОВИНИ ТА УСІХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ БОГОСЛОВСЬКИЙ ІНСТИТУТ

Є ЦЕНТРОМ ДУХОВНОГО ЖИТТЯ ДЛЯ ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ

БУКОВИНИ ТА УСІХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

 

             Чернівецький православний богословський інститут запрошує юних вірян відвідувати святкові богослужіння, які звершуються регулярно в храмі Трьох Святителів викладачами інституту в священному сані, при активній участі студентів інституту та приїжджої на богослужіння молоді.

             Трьохсвятительський храм Чернівецького православного богословського інституту є центром духовного життя для православної молоді Буковини та усіх регіонів України. Де створені всі умови для діяльного налагодження зв’язків між різними релігійними молодіжними осередками країни, спільного обговорення важливих для молоді питань, досягнення практичних результатів цієї комунікації та співпраці молодих людей з різних парафій сіл і міст України.

            Живе спілкування у формі діалогу, обміну думками, дискусій дає можливість молодим людям обговорювати важливі суспільні та особисті проблеми, можливості надання допомоги та реальної підтримки, найрізноманітніших форм спільної харитативної (благодійно-милосердницької) діяльності та служіння ближнім.

             Для місцевої та приїжджої молоді організовуються поїздки до Свято-Преображенського подвір’я інституту в Карпатах, де також створені всі необхідні умови для гірського відпочинку.

 

ПАЛОМНИЦТВО

ДО ХРАМУ ТРЬОХ СВЯТИТЕЛІВ (У ЧЕРНІВЦЯХ)

 

Розклад богослужінь

 

Воскресні та святкові дні:

700 Літургія (храм Трьох Святителів).

1700 Вечірнє Богослужіння (храм Трьох Святителів).

В недільні та святкові дні на богослужіння, яке звершується в храмі Трьох Святителів, запрошуються православні віруючі.

Віруючі можуть подавати на службу поминальні записки за здоров’я та за упокій (одноразово, або на 40 днів, півроку, 1 рік, 5 років, 10 років).

• Просте молитовне поминання за здоров’я та за упокій звершується священником під час богослужіння в храмі.

• Заказне поминання (його ще називають “Заказна Літургія” або ж подають “На проскомидію”) звершується у вівтарі священнослужителями з вийманням часточки з просфори за ім’я пом’янутого з подальшим зануренням у Чесну Кров Господа нашого Ісуса Христа вкінці повної Літургії.

“Заказну Літургію” віруюча людина може замовити особисто в будній день, для духовної допомоги у різних складних життєвих обставинах.

• Невсипущий Псалтир – молитовне поминання під час цілодобового читання Псалтиря (одне ім’я згадується 1 раз на добу).

Молитовне читання Псалтиря в храмі, який замовляє людина окремо за себе, звершується кожного ранку.

Молебні та акафісти звершуються в п’ятницю за проханням віруючих.

Приймаються сорокоусти (молитовне поминання за здоров’я та за упокій упродовж 40 днів) і поминальні записки на 12 служб.

 

Хоровий спів у храмі

У храмі організований молодіжний хор. Молодь має змогу активно долучатися до хорового співу, читання на клиросі, хлопці – прислуговувати у вівтарі.

Окрім того, ґрунтовне засвоєння церковного богослужіння уможливлюється завдяки викладанню богослужбового уставу (структури, порядку та правил звершення церковних богослужінь), церковнослов’янської мови, хорового диригування, церковного співу (практикуму), постановки голосу.

Молодь у позабогослужбовий час вивчає різні колядки, духовні піснеспіви, релігійні музичні твори. Бере участь у духовних концертних програмах у дні великих церковних свят.

Церковного хорового співу навчають професійні та досвідченні регенти: прот. Сергій Дмитрюк, прот. Микола Мізерний, Олександр Марчук.

Щиросердечно запрошуємо православних віруючих у недільні та святкові дні на богослужіння в храм Трьох Святителів. 

 

ПАЛОМНИЦТВО

ДО СВЯТО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО ПОДВІР’Я (В КАРПАТАХ)

 

В урочищі “Фавор” Вижницького району Чернівецької області функціонує Свято-Преображенське Подвір’я. Це комплекс, домінантним в якому є двоповерховий дерев’яний архітектурний ансамбль із дев’ятьма куполами. Розташований в залісненій території на високогір’ї Буковинських Карпат з неперевершеним краєвидом і чудовою панорамою розлогого зеленого оксамиту полів, узлісь із цяточками гуцульських хат, неймовірної краси оприродненої вишиванки розташованого внизу села. Зелені барви карпатських пагорбів і, зокрема, самої гори, на якій розміщене Свято-Преображенське Подвір’я, нагадують гору Фавор, що знаходиться в Палестині. У головній будівлі архітектурного комплексу облаштовано невеличкий храм Преображення Господнього, кухня, трапезна та кімнати для паломників.

У Свято-Преображенському Подвір’ї в Карпатах щонеділі о 1200 год соборно служиться водосвятний молебень та акафіст Святому Преображенню Господньому з додаванням прохань і молитов за зцілення душі, за видужання хворих на фізичні недуги, за подорожуючих, дітей і батьків, за щасливе одруження, за бездітне подружжя, за мир і спокій в сім’ї, успішну торгівлю, за людей, які опинилися у важких життєвих обставинах, за визволення в’язнів, за відвернення ворогів і примирення, викорінення ненависті й ворожнечі, за визволення від спокус, за одержимих, для позбавлення від впливу злих духів і збереження від диявола.

До участі в паломницьких поїздках запрошуються православні віруючі, учнівська і студентська молодь. Для проїзду з Чернівців до Свято-Преображенського Подвір’я і назад організовано транспорт.

     Свято-Преображенське Подвір’я знаходиться у мальовничому місці Карпат, де створені всі необхідні умови для гірського відпочинку.

            Паломники забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

 

НЕДІЛЬНА ШКОЛА

ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

 

Форми навчання: денна, вечірня, заочна і дистанційна

 

Чернівецький православний богословський інститут ініціює створення молодіжного навчального, релігійно-виховного та культурно-творчого майданчика у формі недільної школи. До плідної співпраці запрошуємо учнівську молодь, студентів і випускників закладів вищої освіти.

Метою діяльності недільної школи є налагодження тісних освітніх контактів із віруючою молоддю; забезпечення організації і координації навчально-виховної роботи; усебічного розвитку творчих здібностей та професійного самовизначення молодих людей, що сприятиме не лише зростанню їх інтелектуального рівня, а й духовно-морального оздоровлення суспільства загалом.

Відповідно, головними завданнями недільної школи є:

v  створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб учнівської молоді в освіті, організації її оздоровлення, дозвілля і відпочинку;

v  проведення духовно-просвітницької роботи, виховання соціально-активної, ініціативної, благочесно свідомої молоді за християнськими моральними принципами, традиційної для нашого народу православної культури та духовності.

Наші пріоритети:

➢ індивідуальний підхід і сприяння інтелектуальному та духовному розвитку кожної дитини;

➢ поглиблення знань із різних галузей освіти і науки;

➢ допомога у професійному самовизначенні, відповідно до інтересів і здібностей кожної молодої людини;

Програма навчання.

В недільній школі проводяться заняття з:

ü Мовознавства (секції: англійська, румунська та грецька мови);

ü Комп’ютерних наук (секції: комп’ютерні системи та мережі, технології програмування, інформаційні системи, Internet-технології);

ü Богослов’я (секції: богослов’я, біблійна історія, основи християнського віровчення, християнське морального вчення, Закон Божий);

ü Богослужбового уставу (структури, порядку та правил звершення церковних богослужінь);

ü Історії (секції: біблійна історія, церковна історія);

ü Мистецтва (секції: музичне мистецтво, диригентство, хоровий спів, іконопис);

ü Фізичної культури (секції: бокс, туризм, лижний та санний спорт) ;

Освітньо-виховна діяльність недільної школи передбачає:

¯ Душпастирські діалоги. Під час зустрічей духовно досвідчені священники – професори Чернівецького православного богословського інституту, матимуть змогу обговорювати з молоддю широке коло питань, які цікавлять сучасне суспільство, дати відповідні практичні поради, настанови, що допоможуть віднайти правильний шлях у житті, зрозуміти власне покликання, з’ясувати як досягти своєї життєвої мети.

Індивідуальне спілкування на важливі духовні теми дасть змогу кожному безпосередньо, вільно і невимушено ставити питання та отримувати на них вичерпні відповіді, розповісти про особисті життєві проблеми, відкрити свою душу і почути дієві поради щодо їх позитивного вирішення.

¯ Цікаві зустрічі в колі однодумців. Живе спілкування у формі діалогу, обміну думками, дискусій дасть змогу молодим людям обговорювати важливі суспільні та особисті проблеми, розкриє можливості надання допомоги та реальної підтримки, найрізноманітніших форм спільної благодійно-милосердницької діяльності та служіння ближнім, допоможе познайомитися з молоддю різних парафій, налагоджувати товариські стосунки з однодумцями.

¯ Координація і налагодження зв’язків з іншими недільними школами. Усі недільні школи, які існують при православних храмах можуть співпрацювати з нашою недільною школою. Це буде допомагати якіснішому та ефективнішому функціонуванню парафіяльних недільних шкіл, сприятиме взаємному підвищенню освітнього рівня учнів, які навчаються в цих школах.

¯ Дистанційне навчання для учнів із віддалених регіонів. У тих православних храмах, де немає можливості відкрити недільну школу та організувати навчання молоді, настоятелі храмів можуть пропонувати молодим людям дистанційно проходити навчання в нашій недільній школі через електронні засоби комунікації.

¯ Заняття для місцевих і приїжджих учнів. Бажаючі можуть приїжджати у богословський інститут на заняття, які проводяться щовихідних у нашій недільній школі. Настоятелі православних храмів або їхні помічники можуть організовувати поїздки молоді в Чернівці.

¯ Забезпечення комфортного проживання і харчування учнів. Богословський інститут забезпечує проживанням в корпусі, де розміщується церква на честь Трьох Святителів, навчальні й спальні кімнати, бібліотека, читальний зал, кухня, їдальня. Організоване триразове харчування.

¯ Екскурсійні тури духовними перлинами Чернівців і Буковинських Карпат, активний гірський відпочинок.

Для православної молоді Інститут працює над облаштуванням відпочинково-оздоровчого осередку у мальовничому місці Карпат, де створюються всі необхідні умови для гірського відпочинку. Чудова нагода активного відновлення духовних і фізичних сил, подорожування і комфортного проживання в оточенні живої гірської природи.

ü Мальовничі лісові краєвиди – ідеальні умови для відпочинку.

Тут можна помандрувати навколишніми гірськими вершинами, побувати біля водоспадів, гірських річок, порибалити на кришталево чистих водоймах із райдужною і струмковою фореллю, сходити по гриби, поласувати поживними лісовими ягодами або просто прогулятися зеленим, чистим лісом.

ü Комплексне природне оздоровлення та зміцнення організму.

Цілюще гірське повітря, заспокійливий гомін лісу, річок, природне середовище Карпат, загалом, сприятимуть загальному зміцненню організму, створять необхідні умови для його комплексного природного оздоровлення.

ü Відпочинок упродовж усього року.

Це – унікальне за красою, оздоровчими можливостями й географічним положенням місце, придатне для відпочинку як у літній, так і в зимовий час. Відпочиваючі забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

 

Заняття проводяться в суботні і недільні дні з 1000 год. до 1300 год.

 

Учні, які засвоять весь комплекс освітніх компонентів програми навчання в недільній школі, після закінчення отримають диплом молодшого бакалавра і зараховуються на третій курс богословського інституту з відповідної спеціальності:

“Православне богослов’я”, “Іконописне мистецтво”, “Музичне мистецтво”,

“Комп’ютерні науки та інформаційні технології”.

 

ЩИРОСЕРДНО ЗАПРОШУЄМО

УЧНІВСЬКУ ТА СТУДЕНТСЬКУ МОЛОДЬ ДО НЕДІЛЬНОЇ ШКОЛИ ЧПБІ!


 

ГОСТИННИЙ КОРПУС

 

         Продовжуючи давню традицію гостинності, Гостинний корпус завжди з радістю приймає всіх православних віруючих. Гостям Буковини пропонується зупинитися в Гостинному корпусі, який знаходиться на вул. Рибінській (мікрорайон «Роша»).

         У Гостинному корпусі створені комфортні умови проживання: конференц-зал, бібліотека, кімнати для навчання та відпочинку, столова. 

Проживання в Гостинному корпусі

          У Гостинному корпусі є загальні 4-місні номери зі зручностями на поверсі.

          Приїжджі до Чернівців матимуть змогу, у рамках запланованих паломницько-екскурсійних програм, відвідати православні святині й краще познайомитися з культурою Буковини (святих місць як північної (Україна), так і південної (Румунія) її частини. З цією метою до Чернівців приїжджають багато православних віруючих, для забезпечення комфортних умов проживання яких, власне, і функціонує Гостинний корпус.

          У Гостинному корпусі є всі зручності – меблі, побутова техніка, доступ до мережі Інтернет, постійна подача гарячої води, душові, санітарні кімнати, кухня зі столовою, кімнати для проживання і затишні холи, в яких вечорами часто для паломницьких груп організовуються молитовні зустрічі, бесіди зі священнослужителями на різноманітні духовні теми, історичні екскурси про храми й монастирі, цікаві факти релігійно-церковного життя на Буковині, або ж простого дозвілля – чаювання в дружній атмосфері однодумців.

           Гостинний корпус відокремлений від шумних міських вулиць Чернівців. Разом зі столовою він складає собою єдиний комплекс економ-класу. У Гостинному корпусі дотримуються християнських традицій роздільного проживання гостей – один поверх для чоловіків, другий – для жінок. Зручні й чисті номери, затишно озеленена та художньо оздоблена ландшафтна зона подвір’я готельного комплексу є ще однією позивно наснажуючою приємністю.    

           Загалом, номерний фонд складає 20 місць – це 4-місні номери з одноярусними ліжками. Санітарні об’єкти загального користування розташовані на кожному поверсі. Відкрито покращений двомісний номер.

          Додатковими є такі послуги: забезпечено водно-питний режим для гостей (на кожному поверсі знаходиться кулер з гарячою і холодною водою), є окрема кімната для зберігання речей, передбачена можливість виклику таксі з рецепції. Проводиться обслуговування приватних осіб і груп комплексними сніданком й обідом у столовій.

          У 20-ти хвилинах їзди знаходяться залізничний і автобусний вокзали м. Чернівців.

          Дотримуючись православних традицій, в Гостинному корпусі не благословляється куріння та розпивання спиртних напоїв.

        У корпусі можна проводити невеликі конференції – від 25 до 50 осіб, просвітницькі семінари, тренінги.

        Гості, які доїжджають власним транспортом, після заселення можуть отримати безкоштовне місце на автостоянці (на території Гостинного корпусу розташовано багато безкоштовних місць для паркування).

        Привітний персонал робить все, для того, аби кожен гість почував себе спокійно і захищено, міг цілком і повністю присвятити свій час тому, для чого приїхав у Чернівці.

Порядок прийому

         У Гостинному корпусі поселяються православні віруючі, які прибувають в Чернівці для ознайомлення з визначними пам’ятками духовної історії столиці Буковини, відвідування резиденції буковинських митрополитів, монастирів і храмів області та самого міста, огляду старовинної архітектури австрійського та румунського періодів, а також для відпочинку в Карпатах.

         У Гостинному корпусі можуть проживати учні і студенти які навчаються в навчальних закладах Чернівців, сільська молодь яка приїжджає на богослужіння в православні храми та монастирі міста.

        Гості повинні мати при собі документ, що засвідчує особу (паспорт). Зовнішній вигляд відпочивальників повинен бути узгодженим з етичними принципами, нормами благочестя православних християн.

       Бронювати номери можуть приватні особи, а також групи осіб. Ті, хто приїжджає на власному транспорті можуть припаркувати автомобіль безпосередньо біля входу до Гостинного корпусу.

Для відпочиваючих створені комфортні умови проживання:

• У світлих і просторих кімнатах є меблі, зручні ліжка, шафи для одягу, стіл, стільці, холодильник, електрочайник, набір посуду для кави та чаю, настільні лампи, комплект рушників.

• Зміна постільної білизни проводиться один раз на тиждень. Є кімната для прасування. Надаються послуги з прання і прасування одягу. У перелік послуг всіх, хто прибуває в Гостинний корпус, входить користування побутовою технікою і камерою зберігання.

• У кімнатах є безкоштовний бездротовий доступ до Інтернету (Wi-Fi) на всій території Гостинного корпусу та відповідна комп’ютерна техніка.

• У ванних кімнатах є пральні машини, туалет і душ. У кімнаті для прання доступні кілька пральних машин. Постійно подається гаряча і холодна вода. Є автономне опалення.

• Адміністрація готелю приймає попередні заявки на бронювання місць.

          Для бажаючих зупинитися в Гостинному корпусі нагадуємо про необхідність попереднього (заздалегідь) бронювання місць за вказаним контактним номером телефону, а після прибуття в готель дотримуватися встановлених правил поведінки та розпорядку дня.

Столова

          Одним з постійно затребуваних місць Гостинного корпусу є столова. Столова знаходиться в найбільш зручній й доступній залі і є зразком православної кухні. Для того, щоб всі гості могли підкріпити свої тілесні сили, організоване якісне харчування, що складається тільки з натуральних, екологічно чистих продуктів. У корпусі відкрита як столова, так і православне кафе для молоді.

          На кухні є можливість користування газовою плитою, мікрохвильовою піччю, умивальниками і великою кількістю складських приміщень зручно укомплектованих у різних шафах (боксах під ключ). У меню столової: комплексні сніданки, обіди, вечері, дієтичні меню та страви під індивідуальне замовлення – різноманітні супи, гарніри, овочеві салати, асортимент власної випічки та ін.

Щиросердечно запрошуємо  скористатися чудовою нагодою активного відпочинку, відновлення духовних і фізичних сил, подорожування і комфортного проживання в оточенні живої гірської природи, неймовірно цікавого й невимушеного спілкування у колі друзів та однодумців.

 

Як доїхати?

1-й спосіб: маршрутний автобус № 4, вул. Садова (біля парку Т.Г.Шевченка) до початку вул. Краматорська.

2-й спосіб: маршрутний автобус № 6, вул. Садова (біля парку Т.Г.Шевченка) до кінцевої зупинки вул. Заставнівська. Звідти перейти на вулицю Краматорську.

3-й спосіб: маршрутне таксі.

За детальнішою інформацією звертатися за адресою:

58004, м. Чернівці (мікрорайон “Роша”), вул. Краматорська, 1-В (дорога до корпусу нижче будинку №1), заїзд з вул. Рибінської,

тел: (0372) 51-53-64; + 38050-204-75-30, + 38068-533-53-30.

Електронна адреса: cpbicpbicpbi@gmail.com;

http://www.cpbi.info;

https://www.youtube.com/channel/UCMCXAZS8OwkxE7aXoQfJh2A/

17 вересня, 2020